Wszystko idzie w dobrą stronę! Kilka słów o turnieju rocznika 2006

Młodzi piłkarze KS-u zajęli trzecie miejsce na turnieju Konstancin Cup 2017.

W ostatnim turnieju dla dzieci zrocznika 2006Konstancin Cup 2017 wzięły udział najlepsze drużyny z powiatu piaseczyńskiego. Poziom przeciwników był bardzo wysoki, ale naszym zawodnikom udało się spisać na miarę oczekiwań.

W zawodach uczestniczyły dwa zespoły KS-u. Z racji bycia gospodarzem nie musiały one rozgrywać meczów w fazie eliminacyjnej. Na tym etapie rozgrywek wiele emocji dostarczyły starcie klubuMKS Piasecznoz Academy Playmaker (0:6), a takżeJedności ŻabienieczKoroną Góra Kalwaria, które po bezbramkowym remisie rozstrzygnęły rzuty karne (3:2). Następnie drużyny rozpoczęły rywalizację w grupach.

W grupie A pierwsza z naszych ekip – w składzie: Mikołaj Kowalik, Paweł Lepianka, Michał Słaby, Hubert Kamiński, Adam Lempkowski, Tomasz Gawryś, Bartek Rylski oraz Kacper Śmielak – na początek wygrała zMUKS-em Julianów1:0. Jej kolejnym przeciwnikiem był zespół Academy Playmaker, którego niestety nie udało się pokonać, a spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. Ostatnie starcie to triumf KS-u przeciwkoKoronie Góra Kalwaria(1:0). Z dorobkiem 6 punktów drużyna zajęła drugie miejsce w grupie, tuż zaAcademy Playmaker.

W półfinale podopieczni trenera Macieja Wesołowskiego iJarosława Kulczykatrafili na Jedność Żabieniec, z którą przegrali 1:2. Mecz o trzecie miejsce był już jednak nieco lepszy w wykonaniu adeptów rocznika 2006 i udało im się sięgnąć po brąz, pokonującUKS Lesznowola 1:0.

Swojego dnia nie mieli za to reprezentanci drugiego zespołu, w którym wystąpili: Antoni Cymerman, Jan Cymerman, Jakub Kogut, Radosław Mącznik, Michał Wściśliński, Adrian Chabrzyński, Maciej Wiak i Rafał Cerekwicki. Już w pierwszym meczu odnieśli oni porażkę z UKS-em Lesznowola (0:1), zaś potem ulegli wysokoJedności Żabieniec0:8. Punktów nie udało się również złapać w ostatnim pojedynku przeciwkoMKS-owi Piaseczno(0:2). W meczu o 7 miejsce Konstancin przegrał z Julianowem 0:1. Mimo ich niekorzystnego wyniku wszystkim chłopakom należą się brawa.

– Bardzo fajny turniej, myślę, że każdy uczestnik świetnie się bawił, a to jest w tym wszystkim najważniejsze. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze– mówi nam szkoleniowiec rocznika 2006Maciej Wesołowski.

– Jeśli chodzi o rocznik 2006, to wraz z trenerem Jarkiem mamy grupę 20 chłopców, którzy regularnie trenują i widać, że idzie to w dobra stronę. Przede wszystkim chcą się rozwijać, a piłka nożna sprawia im przyjemność, dlatego z postawy obu drużyn, które wystawiliśmy, można być zadowolonym, ponieważ nas jako trenerów najbardziej interesuje indywidualny postęp zawodników, a ten z treningu na trening widać gołym okiem. I turniej to pokazał– dodaje.

Zwycięzcą turnieju został zespółAcademy Playmaker, który w finale pokonał żabieniecką Jedność 3:1. Najlepszym zawodnikiem imprezy zostałMarcin Majewskiz Jedności, królem strzelcówNikodem Leśniakz Academy Playmaker, a tytuł golkipera turnieju trafił do jego kolegi z drużynyMichała Malca.